PF 2016

31. prosince 2015 v 22:00 | Lithiel |  Blog
Tak, milí elfové, lidé, hobiti, trpaslíci, čarodějové, kožoměnci, orli, skřeti, vrrci, vlci, vlkodlaci, upíři, draci, prstenové přízraky, Maiar, Valar no prostě všichni, rok 2015 už je skoro za námi. Tento rok byl pro nás fantasyology celkem úspěšný (už jen kvůli založení tohoto blogu, objevení mnohých lepších blogů a seznámení se s mnoha dalšími fantasymaniaky). Doufejme, že ten další bude ještě lepší.
A my bychom vám nyní chtěli popřát ten nejkrásnější nový rok, protože u nás jede ohňostroj imrvere bez přestání od šesti hodin, což jistojistě značí, že rok 2016 bude ten nejlepší ze všech :)


No a jako novoroční přání tu máme tři překvapení: jedno od Ilian, jedno ode mě a jedno od Eri. Tak čím začít? No Ilian se svým překvápkem přišla první a navíc její překvapení je největší a také nejvypečenější (a to doslova). Takže začneme tímto překvápkem...


Byli nebyli jdnou jedni hobiti... jistěže byli a ne nebyli! Ale oni nebyli jen tak - oni totiž byli celí z perníku! A ti hobiti žili ve svém perníkovém kraji ve svých útulných norách. Jo a abych nezapomněla... ty nory byly taky z perníku :)

(Ilian psala něco o tom, že se inspirovala od mittalmaru, tak jí to kdyžtak prosím nemějte za zlé, ona vás jen hrozně obdivuje a je velice aktivní a tvořivá :) příběh je můj, takže jestli kopíruji něco jiného než hobita, je to omylem ale zlobte se na mě)


No a jednoho dne za jedním hobitem, jestli se dobře pamatuji, tak se jmenoval Bilbo ;), přišel takový vysoký člověk s šedým plnovousem (trpaslík to nebyl, byl vysoký). Na hlavě měl šedý klobouk špičatý jak Eriina tužka (pečlivě ořezaná) a na sobě měl šedý hábit, no celý byl takový šedý, ponurý a tvářil se strašně vážně, páč to byl čaroděj. Ano, máte pravdu jmenoval se Gandalf.

A dál to střihnem už trochu rychleji a malinko zjednodušeně, jelikož ten příběh jistě všichni dobře znáte.


No prostě a jednoduše Bilbo se (po dlouhém rozhodování) vydal s Gandalfem a partou trpajzlíků za pokladem v Ereboru. A aby nemuseli pajdat pěšky a protože koně na ně byli moc velicí (teda až na Gandalfa, na toho byl i kůň moc krátký, totiž chci říct moc malý), vzali si na pomoc poníky. Nakonec jim je sice sebrali a sežrali zlobři takže stejně museli pěšky ale tuhle část příběhu i s roklinkou a skřetím královstvím přeskočíme a přesuneme se k...


...vrrrčímu honu. Ne, ne že by trpaslíci honili vrrky, ale vrrci honili trpaslíky. No nakonec to teda dopadlo dobře, ale bylo to o fous. Ještě že přiletěli ti orli.

Teď mi došlo že jsme zapomněli ne něco velice důležitého...


Na Gluma a jeho rybičku!! Ten prstýnek už není Glumův, protože mu ho Bilbo, jak jistě víte, ukradl. On ho vlastně jen zvedl ze země...


No tak jsme zase trošku skočili a přeskočili jsme Medděda a Temný hvozd i Thranduila a jestli jste to ještě nepoznali, tak zde Thorin a jeho družina odplouvají v sudech po řece z lesního království vstříc Jezernímu městu.

A Esgarot teď přeskočíme, protože nás už čeká hrozivý, nemilosrdný, zlatem posedlý...


drak Šmak!!! No a dál to snad vyprávět nemusím, jestli nevíte co bylo dál, přečtěte si v roce 2016 knihu Hobita od Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

No a aby toho nebylo snad málo, tak ještě pár malých ochutnávek z Pána prstenů.


Tak to je vypečený Aragorn s do hněda propečeným andúrilem.


A tohle je prosím Stromovous se schovaným PFkem (jo a nemusíte se bát, není pokácený, jen odpočívá).


A tady je Sauron (nebo spíš jen to jeho zbylé oko...).


A tady jsou tři prstýnky. Jsou to prsteny moci, ale opravdové prsteny moci, žádný jeden prsten, žádná Narya, Nenya nebo Vilya, tohle jsou prsteny PF, PF a Veselé Vánoce!

No a tady ještě jeden speciál, jako poděkování mittalmaru, za to že nás nejen toleruje ale ještě podporuje. Věřte, že díky vaší podpoře, máme lepší náladu a lepší nápady :) A možná, možná, možná se uvidíme na TolkienConu ;)


No ale co to je, na to musíte přijít vy :)


No a teď ještě k těm dalším překvapením. To už jsou jen takové maličkosti. Chtěli bychom jimi všichni poděkovat za vaši podporu, za vaše vlídné, pochvalné komentáře i za ty s trochou kritiky a i za ty plné kritiky, za vaše pochvaly, nápady, připomínky, za to že jste tady a za to že nezapomínáte na Tolkiena, na Pratchetta, na Rowlingovou, Flanagana, Adamse, Lewise, na hobity, elfy, trpaslíky, lidi, čaroděje, kožoměnce, orli, skřety, vrrky, vlky, vlkodlaky, upíry, draky, nazgúly, Gluma, Maiar, Valar, na Ilúvatara, no prostě že nezapomínáte, že žijete a sníte a že se s námi dělíte o svou radost ze života. Takže já Vám tímto za nás za všechny, za mě, za Ilian, za Eri, Annie, Laurien, Tauriel i za našeho hobita Genra, já Vám, nebo tedy my Vám přejeme mnoho nadějí do nového roku, spoustu štěstí, zdraví, radosti a veselosti, ať se vám daří přátelé fantasymaniaci :)


(Tohle je od Eri - šťastný nový rok a malujte draky!)


No a tady ode mě, sice ne na motivy Tolkienova světa, ale snad také hezké :)


Mnoho nadějí do nového roku 2016 přejí Fantasyologové! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 1. ledna 2016 v 17:54 | Reagovat

Vše nejlepší do Nového roku i vám!
Proboha, neberte moje stěžování si u Půjdem spolu do Mordoru apod. vážně. Pro mě je hlavní, že jste, že jste Tolkienmaniaci a že máte super nápady :-)
A na perníky rozhodně žádná autorská práva nemáme :-)
A mimochodem, je to skvělý nápad, ten příběh z perníků. To by chtělo naanimovat...
Kozk poznán.
A moc a moc se těšíme, že se s vámi poznáme, vypadáte na opravdu skvělou partu.
A je nám ctí, že na vás máme takový vliv :-)

2 Lithiel Lithiel | 1. ledna 2016 v 20:13 | Reagovat

Děkujeme. :-) Je nám ctí že je vám ctí ;-)
A naanimovat bychom to mohli, děkujeme za nápad, to nás (tedy alespoň mě určitě) nenapadlo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama