Leden 2016

Pohádková sonáta pro flétnu - první věta

26. ledna 2016 v 21:27 | Ilian |  Písničky
Konečně jsem se dostala k tomu, abych zveřejnila můj dárek pro mamku k vánocům. Jedná se o zatím můj největší hudební počin a někdy v budoucnu k němu možná napíšu i doprovod. Byl tu i návrh říct to učitelce na flétnu a zahrát si to na koncertě, ale nějak se mi do toho nechce. Posuďte sami, mám, či nemám-li to zkusit.

Simbelmynë

15. ledna 2016 v 21:49 | Lithiel |  Písničky
Už tak přibližně tři týdny mi Ilian pořád říká a píše: "Písničku na blog!" (doufám, že je to hlavně kvůli tomu, že se jí ta písnička líbí), ale já na to stejně vždycky buď nemám čas, nebo nemám zrovna zapnutý počítač, a když zrovna mám čas a mám zapnutý počítač, tak na to zapomenu. Tak teď konečně je tady písnička, kterou jsem psala asi před půl rokem. Tak nějak se mi to prostě vytvořilo v hlavě, když jsem stála na kopečku nějakého černého kamení, vůbec nevím co to přeně je, prostě na hromadě kamení u cesty nad naším domem, dívala jsem se na široká pole, louky, lesy a ohrady s koňmi (nedaleko našeho domu je statek) a čekala jsem na Ilian, že půjdeme přes kopec až do Larponie ke cvitišti u Vyhořelé nad Roklí. No a než Ilian dorazila, měla jsem první dvě sloky...

PF 2016

1. ledna 2016 v 0:00 | Ilian
Přišel nový rok. Rok který se určitě vyrovná tomu předešlému, a který bude určitě skvělý. Na jeho počest jsem napekla speciální perníčky ve tvarech Středozemě, aby ji bylo v roce 2016 ještě více než v roce 2015. Nesuďte mě moc tvrdě, poleva se dosti odrolila, tvary jsou vyřezané nožem a napsala jsem tam PF 2015 místo 2016. (A ano, inspirovala jsem se od minulého mittalmarského PF, nezabijte mě holky.)