Únor 2016

Pohádkový kraj

26. února 2016 v 17:04 | Lithiel |  Povídky
Nevím proč, ale Ilian prostě chtěla, abych sem dala svoje líčení taky. No tak prosím, tady je. Ještě bach ráda podotkla, že mi už prostě došly nápady po tolika líčení, co už jsme psali, takže téma a ani to líčení není nijak převratné a je dosti... ehm... pohádkové, ale takové dětské pohádkové - já to večer čtu své malé sestřičce princezničce na dobrou noc :)

Nad Anorou

21. února 2016 v 9:01 | Já (Eri) |  Povídky
Nějakou dobu jsem se rozmýšlela, jaké líčení napíšu. Téma bylo samozřejmě jako minulý i předminulý rok nějaké líčení nebo popis krajiny. Už mě to začalo nudit. Nápad jsem konečně dostala, když jsem narazila na jeden můj rozmalovaný obrázek. Připadal mi, i když ne hotový, naprosto perfektní na líčení. Začala jsem ho tedy co nejlépe líčit a amozřejmě se do toho vždycky zaplete trochu vyprávění, a tak kousíček příběhu, co se váže k tomuto obrázku, se skrývá i v mém líčení.

PS: Sice není tak dlouhé jako líčení od Ilian, ale doufám že se vám taky bude líbit a užijete si čtení. Mrkající

PPS: Obrázek jsem k líčení nakreslila nový a na větším formátu, takže není původní. Je to vyfocené.

Zůstane jen bolest

17. února 2016 v 21:44 | Ilian |  Povídky
Tohle je moje slohová práce. Mělo to být líčení krajiny, ale nakonec je to nějaký mix líčení, vyprávění a úvahy. Nevím, jestli je to k žánru, ale trochu asi ano. Pravděpodobně se tu objeví i líčení Lithiel a Eri. A je to docela depresivní. Aspoň mně to tak přijde. No, posuďte sami.

PS: Budu muset psát kratší slohy, dodělávala jsem to o přestávce.
PPS: Doufám, že na to nenarazí naše češtinářka, protože jinak jí budu muset vysvětlovat, že je to náš blog, a že jsem to psala opravdu sama :-)

Šťastné konce 1 a 2

14. února 2016 v 21:56 | Lithiel |  Písničky
Inu stalo se, že jsem před prázdninami dostala za úkol napsat povídku na Valentýn. Věděla jsem přesně co napíšu a jak to napíšu. Ovšem stalo se, že jsem to nenapsala. Proč? Ehm... no, já měla ten pocit, že je teprve začátek února a Valentýn je v polovině - takže mám dost času. To že začátek je skoro to samé jako polovina, když ten čas tak rychle běží a když do toho máte prázdniny, tři olympiády a plus referát, to mi došlo až dnes v šest hodin odpoledne v Praze na víletě na Bílé hoře, když jsem zjistila, že mi Ilian už dvě hodiny píše, že je Valentýn a ať dám rychle povídku na blog (já jsem ten nejzapomnětlivější elf na světě). Tak jsem zpanikařila a před hodinou, když jsem se vrátila domů, jsem rychle vylítla k počítači a hledala, jestli v něm nemám nějaké staré eso. Našla jsem něco, co jsem sem beztak chtěla dát už dávno (ufff...!). Tak tady to je. A co to je? Dvě skladbičky z mého malého cyklu mini-skladeb s názvem Šťastné konce. Té první říkám Vzpomínky, pro druhou ještě jméno nemám a další zatím nejsou hotové.

Tiria

10. února 2016 v 22:41 | Lithiel |  Tiria
Poněvadž nás s Ilian pořád nemohlo napadnout žádné pořádné téma na povídku ale chtěly jsme něco napsat (už konečně), tak jsme si řekli, že si uděláme svět neomezených možností, nějaký svět, ve kterém se může cokoliv. Tak první přišel název. Bylo to dost těžké. Příklad: "A co takhle Tamion?" - "To zní jak Kamion!" - "A co Tylpava?" - "Jak Opava. No a co Tulenia?" - "Ne, žádný tuleně. Tak třeba Taria?" - "Nebyl to nějaký pokémon?"... a tak dále. Ale nakonec jsme se dostali k názvu TIRIA. Tudíž teď už můžete v menu najít i rubriku Tiria. No a pak jsme začaly přemýšlet o vzniku Tirie. Výsledný příběh je zde:

TolkienCon 2016

7. února 2016 v 11:45 | Ilian |  Zážitky
Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala reportáž z úžasné a vyjímečné akce zvané TolkienCon (ano, až teď). Byly jsme jen na sobotu, a proto bude reportáž poměrně krátká, ale stejně jsme si to bezvadně užili.

PS: Fotky z koncertu jsou z facebookových stránek TolkienConu (https://www.facebook.com/tolkiencon/), ostatní od nás
PPS: Hezké počtení :-)