Pohádkový kraj

26. února 2016 v 17:04 | Lithiel |  Povídky
Nevím proč, ale Ilian prostě chtěla, abych sem dala svoje líčení taky. No tak prosím, tady je. Ještě bach ráda podotkla, že mi už prostě došly nápady po tolika líčení, co už jsme psali, takže téma a ani to líčení není nijak převratné a je dosti... ehm... pohádkové, ale takové dětské pohádkové - já to večer čtu své malé sestřičce princezničce na dobrou noc :)


Eri říkala, že letos je moje líčení z našich tří (kupodivu, většinou je to naopak) jediné nedepresivní, ale když jsem po ní chtěla, jestli by mi k tomu nenakreslila obrázek, dostala strašnou depresi s tím, že ten text tak docela nechápe :DZnám jedno místo, kde lze za teplých slunečných dnů vidět na sytě barevných květech máků, chrp, pampelišek i kopretin pestrobarevné motýly, jarní víly a luční elfíky s jemnými záclonovými křídly a za jasných chladných nocí, kdy měsíc září uprostřed nebe jako zlatý talíř na tmavomodrém svátečním ubrusu a naleštěné blýskavé hvězdy osvětlují ztemnělou krajinu pod sebou, sem chodí tančit vodní víly z kraje za rozdováděnou třpytivou říčkou a lesní elfové z nedalekého starého čarovného hvozdu jim k tanci hrají na své drahé loutny z ořechového dřeva a kouzelné javorové harfy.
Na první pohled to místo vypadá docela obyčejně. Rozlehlé louky, širé travnaté pláně, na severu nízké kopečky se zploštělými vrchy, na jihu velkolepé majestátní hory s perlově bílými sněhovými vrcholky. Na západě se táhne hustá tmavá lesní hradba a na východní straně bublá rozdováděná říčka, jejíž stříbrné vlnky ve svitu měsíce nebo ve zlatavé sluneční záři házejí oslňující pablesky. Ale není to obyčejné místo, naopak je to místo neobvykle plné kouzel a magie, je krásnější než kterékoliv jiné. Pro člověka bez fantazie, kterému nezbyla ani troška dětské představivosti nevypadá nijak kouzelně a možná ani ne hezky - pro takové lidi je to jen louka obklopená lesy a horami, obyčejná nudná přírodní krajina. Avšak pro pečlivé a vytrvalé pozorovatele, kteří se své hravé dětské fantazie ještě nevzdali a nechtějí vzdát, je to místo naprosto výjimečné. Žije v něm spousta hravých přátelských zvířat a nadpřirozených bytostí, to místo doslova překypuje vzácnými pohádkovými kouzly a obecně je tu prý podle odborníků velká koncentrace magie.
Dostat se na to místo také není jen tak. Bývá skryté těm, kterým není určeno jej vidět a dá se do něj vstoupit jen vybranými vchody, které se otvírají pouze jednou za deset let. Takové vchody ovšem nebývají vůbec nápadné a lidé je většinou nacházejí pouhou šťastnou náhodou. Jakmile však člověk spatří a pozná krásu toho místa, může se na něj kdykoliv vrátit prostřednictvím svých snů nebo pohádkových knížek anebo jen s pomocí své vlastní touhy.
Já ono místo vídám ve snech docela často a jsem na něm moc ráda. Je to místo kde si mohu odpočinout, většinou si jen tak lehnu do trávy (opatrně abych nezalehla nějakou květinku nebo nedejbože nějakého květinového skřítka či elfíka) mezi barevné květy kolem kterých poletují motýlci, malý elfíci a kouzelné víly a povídám si s květinovými a travními skřítky o problému přemnožení ledních draků ve Zmrzlinových horách nebo o oné strašné události, jak minulý týden říční víla ztratila v lese bílou perlu. Někdy zase zajdu do lesa navštívit krále lesních elfů nebo do hor na čaj k dračí matce a nebo k vodním vílám na druhou stranu řeky a občas ráda zajdu i za těmi kouzelnickými vykuky ze severních kopců. A když je úplněk, ráda zůstanu i přes noc a zatančím si na kouzelném plese vodních víl a lesních elfů.

A proč o tom teď píšu? Kdybych tohle vyprávěla někomu jinému než tužce a papíru, jistě by mi nevěřil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 27. února 2016 v 6:53 | Reagovat

To je tak krásně... kouzelné. Konečně něco nedepresivního.

Mimochodem, co ten meil? Bojíte se nás, nebo to půjde?

2 Ilian Ilian | Web | 27. února 2016 v 8:31 | Reagovat

[1]: Asi to půjde. Pravděpodobně se uvidíme na Oslavě zničení prstenu, můžeme se domluvit taky tam.

3 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 27. února 2016 v 15:35 | Reagovat

Bože! Já miluju pohádky a tohle je úchvatný! <3

4 Lithiel Lithiel | 27. února 2016 v 21:02 | Reagovat

[1]: Děkuju :-)  :-)  :-) My už jsme o tom mluvili a snad by to šlo :-)

[3]: Děkujuuu!!! :-)  :-)  :-)

5 Aredhel Aredhel | Web | 13. března 2016 v 1:51 | Reagovat

Vidím, že fantazie je oblíbený námět. :-)
Skutečně, "pohádkové" je správné slovo. Ale taky je to křehké a plné naděje a citu. A ta pozitivita je příjemná změna (zvláštní, že tohle říkám zrovna já...).

6 Lithiel Lithiel | 25. března 2016 v 10:21 | Reagovat

:-) Děkuji. Stále se divím, že jsem tohle napsala zrovna já... :-D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama