TolkienCon 2016

7. února 2016 v 11:45 | Ilian |  Zážitky
Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala reportáž z úžasné a vyjímečné akce zvané TolkienCon (ano, až teď). Byly jsme jen na sobotu, a proto bude reportáž poměrně krátká, ale stejně jsme si to bezvadně užili.

PS: Fotky z koncertu jsou z facebookových stránek TolkienConu (https://www.facebook.com/tolkiencon/), ostatní od nás
PPS: Hezké počtení :-)


Už dávno před začátkem Conu jsem se mamce o této akci zmínila a zdvořile se otázala, zda bychom se mohli také zúčastnit. Bylo mi řečeno, že stránky budou v blízké době zhlédnuty a potom se rozhodne. Stránky samozřejmě zhlédnuty nebyly, takže následovalo vyptávání číslo dvě, tři, čtyři atd. Před posledním jsme s Lithiel zjistily, že je Con už tenhle víkend, a tak jala jsme se nutit rodiče k odpovědi. Řekli, že ne. Skvělý. Tak jsem místo toho nutila Lithiel, aby se zeptala ona. A jednoho krásného večera, Lithiel napsala, že může. Hned druhý den jsem s touhle pákou začala rodiče přemlouvat. To zase taťka řekl, že můžeme jenom na koncert Falešného společenstva. Taková možnost byla hned zamítnuta, protože, co elfohobití koutek? Ale nakonec bylo naštěstí svoleno.

Ráno, když jsem se vzbudila, jsem hned začala shánět věci, ale stejně jsem to stihla na poslední chvíli. Předtím jsem ještě vytiskla noty pro Aredhel, melodii na její Podzimní ukolébavlu. Měl nás vézt náš taťka. Vyjeli jsme asi v půl jedné, abychom stihly Irithinu přednášku o hobitech. Dorazili jsme k Lithiel domů a čekali. Ale Lithiel nikde. Až za hodnou chvíli přiběhla úplně vyřízená a všechno nesla v rukou. Ještě stačilo nabrat Eri a mohli jsme se vesele vydat ku Praze. Přijeli jsme i přes naši mizernou orientační schopnost včas, prošli registrací a vydali se k elfohobitímu koutku. Přímo u vchodu jsme potkali Irith, kterou jsme poznali, ale ona neměla ani ponětí, kdo jsme a naše seznámení proběhlo asi takto:

Irith: "Vítejte v elfohobitím koutku! Mé jméno je Peregrin Bral!"
Já: "Já jsem Ilian."
Irith: "Těší mě! Taky znám jednu Ilian."
Já: "No, to je ona..."

Následovala série překvapených, zděšených a udivených pohledů, náš výbuch smíchu a vysvětlení, že jsme fantasyologové. Hned nato jsme seznámili s Polly, neboli Smíškem, se Šárkou či Yavanou, s Aredhel, Vendy, Frodem (Čekankou) a Třezalkou (nezapomněla jsem na někoho?). Úspěšně jsem předala Aredhel noty, posadili jsme se a poslouchali Pipovu hobití přednášku. Naprosto skvělé! Obdivuji tě, Irith, že jsi dokázala nasbírat tolik informací. Nejlepší byla asi teorie o entkách, ale i zbytek byl velmi zajímavý.


Irith při přednášce (nakreslila Eri)

Další přednáška, na kterou jsme chtěli jít, byla taky v koutku a začínala až od 16:00, takže jsme měli spoustu času a začali jsme s nadšením vyjídat zásoby.

Potom se Lithiel s Eri posadili k dělání čehosi z vlny. Já jsem se nezapojila a šla jsem si radši za Smíškem vybrat hobití jméno. Sebevědomě jsem se prohlásila za plavína a jako rodinu si vybrala Bulíky. Při vybírání křestního jména jsme s pár dalšími hobity zažili absolutní výbuchy smíchu u hobitích rodokmenů a nakonec bylo úspěšně vybráno jméno Fialka. Holky pořád píchaly do vlny a Lithiel prohlašovala, že jí to nebaví, ale Eri se bavila hodně. Nakonec si šly vybrat hobití jméno taky. U Eri žádný problém. Byla prohlášena statem a následně si vybrala jméno Jantara. Jenže Lithiel se projevila jako totálně nerozhodná. Irith jí kladla různé otázky, na které Lithiel odpovídala nevím, někdy nebo možná, až chudák Pip prohlásil, že je to jasná chluponožka, protože je nerozhodná. To jim zabralo asi půl hodiny. Další hodinu strávili vybíráním rodiny a jména, z čehož se nakonec dohrabali k Chrpě. (Na rodinu Eri a Lithiel si žádná z nás nevzpomíná.)

Já jsem si mezitím dala jeden a půlku žampiónu, na který se mě Eri zeptala, jestli je jedlý. S malým přesvědčením jsem řekla určitě ano, tak se šla zeptat Irith a bylo jí řečeno, že kdo chce houby, ať si je usmaží. Teď jsem se pro změnu pomalu zeptala já, jestli vadí, že jsem je snědla syrové. Všichni se na mě s hrůzou podívali a někdo, myslím, že to byla Třezalka, se mě zeptal, jestli dobrovolně, nebo z donucení. Připadala jsem si vážně trapně, ale řekla jsem, že dobrovolně. Když mně to vážně chutnalo! Potom někdo naštěstí prohlásil, že u žampiónů to asi nevadí a ulevilo se mi.

Čas plynul rychle. Lithiel své čehosi z vlny nazvala knoflíkem a nechala toho. Eri se narozdíl od ní výborně bavila a tvořila kytičku.

Erina kytička :-D (dodělána doma)


Až přišel čas přednášky Co mají elfové a hobiti společného. Byla skvělá, ale ta první o hobitech, byla přeci jen lepší. Po ní jsme si mohli napsat takový test, jaká rasa nebo postava asi jsme. Mě vyšel poklidný hobit, zato Eri podle všeho je šedivějící Saruman a Lithiel zase GandalfoGaladriel. Potom už zbývala jen hodina, kterou jsme strávili především jídlem a klábosením s ostatními a následovalo vystoupení Falešného společenstva, muzikál o Berenovi a Luthien. Bylo to dokonalé, naprosto skvělé. Kapesníčky, které jsme dostali před vchodem do tělocvičny, jsme nepoužili na slzy smutku, ale na slzy smíchu. Tady je jen pár fotek:Souboj Finroda se Sauronem


Sauron(ka)


Huan, Lúthien, Beren
Huan: "Hoď mi klacík Berene!"


Carcharoth


Zvonec a konec

Potom jsme ale bohužel musely domů. Rozloučily jsme se a šly pomalu k autu Lithieliných rodičů, kteří nás tam odvezli. Doma byla jen babička a sourozenci, protože rodiče šli do kina na nějaký film. Babičky jsem se ještě pro jistotu zeptala, jestli vadí, že jsem snědla syrové žampióny, ale naštěstí prohlásila, že se to může. Uf... Potom jsem šla spát a byla jsem šťastná, protože jsem se mohla zúčastnit tak úžasné akce.

Bylo to vážně skvělé, moc děkuji všem za účast a snad se potkáme i jinde, třeba už na Oslavě zničení prstenu.


Ilian

PS: Po tom, co mi Irith celý Con říkala hobite a v testu mi ještě vyšlo poklidný hobit, si svou rasou nejsem jistá. Tipuju se na půlhobita ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tani Tani | Web | 7. února 2016 v 17:43 | Reagovat

Byl to skvělý den a jsem moc ráda, že jsem Vás poznala.
Doufám, že se ještě někdy uvidíme.
(F)
P. S. Moc podařená reportáž :-)

2 Irith Irith | Web | 7. února 2016 v 18:09 | Reagovat

Ehm... pozdě, POZDĚ??? Já to včera dopsala a ještě to ani nemám v Rozepsaných...

Reportáž je naprosto úžasná, ani jsem netušila, že moje přednáška zanechala takový dojem. Ani že pro vás bylo tak dramatické se tam dostat.

A JSI hobitka, dokonalá plavínka :-)

Obrázek je úžasný, díky moc!

Přijedete na Oslavu? Moc se těším, že se zase někdy potkáme.

PS: Jestli se mě hodláte zeptat na ty rodiny, tak říkám rovnou, že si to nepamatuji.

3 Clarissa Clarissa | Web | 7. února 2016 v 20:37 | Reagovat

Zdá se, že jsem vážně jednoduše přehlédnutelná... i když nás vlastně nikdo oficiálně nepředstavil a do konce Conu jsem si nemohla zapamatovat, která jste která... jo a žampiony se vážně můžou jíst syrové. Teda mě to zatím nikdy nic neudělalo...

4 Aredhel Aredhel | Web | 9. února 2016 v 0:02 | Reagovat

Ráda jsem vás poznala, i když si nejsem úplně jistá, jestli jsem si zapamatovala, která jste která... :-)
Žampion... tak to mě vážně pobavilo! Ubohý skoro hobit... ještě se otráví. ;-)
Snad budete moc přijet i příště a zůstat dýl. :-)

5 Ilian Ilian | Web | 11. února 2016 v 21:56 | Reagovat

[1]: Taky jsme moc rády! :-)
A díky ;-)

[2]: Moc dík :-)
Tvoje přednáška byla úžasná ;-)

:-D

Doufám, že ano, ale 30. mám soustředění :-(

[3]: Promiň, ale já tě vážně neviděla. Respektive jsem nevěděla, že tam jsi...

[4]: My jsme rády též ;-)
Chmm, mě to ale chutnalo!
Doufám, že ano. :-)

6 Erililin Erililin | Web | 11. února 2016 v 22:25 | Reagovat

[4]:Určitě chci zůstat příště dýl :-) a to bysme samozřejmě musely mít povoleno všechny, protože jinak to nemá moc cenu.
[3]: Promiň, Já jsem tě taky nepostřehla. (Snad se uvidíme a zapamatujeme příště. :D )

7 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 14. února 2016 v 20:49 | Reagovat

I já jsem ráda za naše setkání a těší mě, že jste si Con užily a snad se tam potkáme i za rok. :-) A snad na delší dobu, doufám.
Jinak nádherný článek a obrázek jakbysmet! ;-)

8 Ilian Ilian | Web | 14. února 2016 v 21:16 | Reagovat

My jsme také moc rády a doufám, že se brzy znovu potkáme :-)
Děkuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama