ONRO Zima 2015/16 - První část

22. března 2016 v 21:33 | Ilian |  Zážitky
Omlouváme se za velké zpoždění. Dnes Vám přinášíme první polovinu reportáže z oslavy zimy. Jen polovinu, protože se Lithiel podařilo tu druhou smazat... Psala ji Lithiel, ale dávám ji sem já, protože nemá čas.
JInak se budeme snažit vydávat články více pravidelně. Momentálně píšu povídku o...nechte se překvapit :-) a budou i nějaké ty obrázky :-)


Před třemi měsíci jsme chtěli udělat SNM Prosince. Ovšem přípravy nám "trochu" zkomplikovaly blížící se Vánoce, předčasné pololetní písemky, přípravy Vánočních koncertů a divadelních představení a mnoho dalších věcí. Jako vždy jsme zjistili, že opět brilantně nestíháme. Řekli jsme si tedy někdy kolem 30. prosince (poté co jsme si uvědomili, že slavnost v prosinci prostě už být nemůže), že SNM prosince spojíme SNM ledna. Ovšem leden byl v našich diářích už na začátku prosince přeplněn pololetími testy, zkouškami, dovolenými o jarních prázdninách (my je měli tentokrát jako první) a do toho jsme řešili TolkienCon a mnohé další věci. Tehdy jsme museli vytáhnout plán B schovaný pro případ nejvyšší nouze. Už na SNM listopadu Ilian vyslovila návrh, abychom neslavili měsíce ale pouze roční období. Já tehdy nesouhlasila - slavnost jen čtyřikrát za rok? :( Ale nakonec jsme plán B přijali (ovšem až na konci ledna) a ONRO zimy (oslava nového ročního období zimy) byla domluvena na únor. Na starost jsem ji dostala já (už v listopadu). První týden to nešlo (někdo byl myslím na horách), další taky ne (já měla narozeniny a ještě něco) a tak jsme to domluvili až na konec února. Super - oslava NOVÉHO ročního období zimy na KONCI února. Asi by to mělo být jen ORO...
No tak dál - od pondělí mi Ilian s Eri a Tauriel připomínali, ať pošlu organizační email na sobotní slavnost. Hádejte, kdy jsem ho poslala! - můžete... jen jednou. :) (Ano, správně, v pátek večer.) Slavnost se měla konat v sobotu od dvou původně do šesti, ale nakonec bylo domluveno přespání.
V pátek odpoledne jsem všechno připravila. Povedlo se mi připravit i hru o zimní stužku, kterou jsem ukořistila na jedné akci občanského sdružení - dali mi ty stužky zdarma za dobrovolnou výpomoc. Pak jsem ještě šla nakoupit a taky se mi podařilo uklidit náš pokoj (normálně by se stav pokoje dal popsat spíše jako "celkem uklizený" nebo i "ne zrovna uklizený" ale to v našem pokoji znamená něco jako "perfektně uklizený"). Potom jsem si ještě vyprala kostým.
Ráno jsem vstala někdy v osm hodin, oblékla jsem se a jela jsem s mamkou na trh. Tam jsem koupila škvarky, buřty a cibuli, ale koláčky v zimě bohužel nejsou :( Tak jsem musela péct sama. Ovšem pak jsem šla ještě nakoupit pečivo a koláč do trouby dávala mamka. Asi o hodinu později jsme ho vyndali úplně spálený - má drahá maminka nenastavila minutku s tím, že přece pečeme my (já a moje malá sestřička). A zrovna když jsem řešila spálený koláč a hádala se s mamkou o to, kdo měl nastavit minutku a čí je to chyba (její!!!), přijely Ilian a Laurien s několika bednami jídla a jednou krabicí na kterou jsem nesměla sáhnout... (Kostým jsem si naštěstí už předtím vzala.) Načež naprosto logicky začalo vítání a zabydlovaní polohobita a elfa do velké elfské síně ve druhém patře. Jenže pak dostala Ilian zprávu od Tauriel, která psala, že je na stanici autobusu dole ve vesnici a neví kam má jít, protože neví, kde bydlím (ale já se fakt ptala asi třikrát jestli všichni vědí kde leží náš elfí palác!). Takže jsme s Ilian běželi co nejrychleji dolů do vesnice na zastávku. Na rohu u zastávky jsme se zastavily a zjistily jsme, že tam Tauriel není. Mobil nezvedala. Bezva. Po pár minutách, kdy jsme se vydýchávaly a přemýšlely co dál, zazvonil Ilian mobil - Tauriel volala, že už je u nás nahoře a že už je tam i Eri. Už v tu chvíli jsme s Ilian věděly co prvního uděláme až vyběhneme nahoru - zaškrtíme Tauriel!
Když už jsme vyběhly nahoru, zaškrtily Tauriel a všichni se spolu přivítali, šli jsme všichni nahoru do pokoje. Ovšem jakmile jsem přenesla nahoru jídlo, co jsem sehnala já a obstarala potřebný nábytek (jeden stolek nestačil), byla jsem z pokoje vystrčena a bylo mi řečeno, že nesmím dovnitř, dokud mi neřeknou.
Pak Ilian přišla s tím, že asi ztratila náhrdelník Arwen jak jsme běžely pro Tauriel a tak jsme ho šly s Eri hledat. Prošly jsme obě strany silnice tam a zpátky a pak ho Eri našla přede dveřma když jsme se vracely. Podle mě to byl jen trik, abych do toho pokoje nechodila a nenudila se při tom, ale možná taky ne... ono je to jedno, hlavně, že se nakonec našel.
Za chvíli už se dveře pokoje otevřely a já mohla konečně dovnitř. Vstoupila jsem a ozvalo se: "Všechno nejlepší! " V emailu jsem ještě psala, že oslava nebude spojena s mou oslavou narozenin a navíc jsem to ještě Ilian, Eri i Tauriel říkala!!!! Ale byla to pěkná oslavička. A v té krabici, na kterou jsem předtím nesměla sahat, byl vynikající kakaový dort (ňam, ňam, ňam). Od Ilian jsem dostala amulet s runou ef, od Tauriel krásný malovaný a hlavně vtipný nápis na dveře (ta moje fobie…), od Laurien ňu ňu pejska (sedí na skříni a hlídá, aby mi do ní nikdo nelezl! - ale ta skříň vlastně není moje...) a od Eri obrázek jedné hory (zapomněla jsem jméno, ale vím, že je z Aldemartu), ilustraci k mému líčení a dva vyrobené prstýnky - jeden s krásnou bílou dračicí ... a jeden s Tomem Bombadilem!!! :D

Jen málá ukázka z veškerého jídla :-)


Prstýnek s drakem


Prstýnek s Tomem Bombadilem

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 23. března 2016 v 20:28 | Reagovat

Ten prstýnek je nádherný :-)

2 Irith Irith | Web | 24. března 2016 v 19:42 | Reagovat

Ten dort mi něco připomíná....
Každý měsíc? To asi musíte bydlet dost u sebe, ne?
Prstýnky jsou krásné, fakt hezké.
Mohly byste sem někdy dát reportáž z některého vašeho larpu? Dost by mě to zajímalo...

3 Lithiel Lithiel | 25. března 2016 v 10:13 | Reagovat

[1]: :) Ano, mám z nich velkou radost, ale ten s Tomem už se bohužel rozbil. :(

[2]: Takhle, Eri bydlí ve městě, kam chodíme do školy, Ilian, Laurien a Tauriel bydlí asi o pět kilometrů dál v jiné vesnici a my zbylí (já, Genro a Annie) bydlíme ve vesnici napůl  cesty mezi nimi :-)
A co se týče těch larpů,.. ehm... většinou je to tak, že prostě máme volný příběh, který se nějak dál odvíjí (na začátku je to podle dohody, nebo každý sám za sebe) a nebo se prostě jen honíme naším "Temným hvozdem" a nějak se mlátíme :-D  :-D Příběh jsme měli asi jen jednou a to se nám nepovedlo, protože jsme se nějak špatně dohodli a já nemohla ten den přijít, takže jich na to bylo moc málo.

4 Eri Eri | Web | 25. března 2016 v 14:50 | Reagovat

[3]: Ehm, byly jsme tam tři... a z toho dne zrovna máme jedinou skupnovou fotku. :-D

5 Irith Irith | Web | 26. března 2016 v 11:37 | Reagovat

[3]: To musí být náhodou super! U nás je to problematické, protože mydlíme od Prahy přes Brno, Olomouc, České Budějovice, Plzeň...

6 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 3. dubna 2016 v 20:56 | Reagovat

Páni, to musí být skvělé akce. :-)

7 Lithiel Lithiel | 14. dubna 2016 v 15:16 | Reagovat

[6]: To taky jsou (většinou) :-D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama