Výzva k 25. květnu

30. dubna 2016 v 14:18 | Ilian |  Blog
Je to sice docela brzo, zítra teprv začíná květen, ale dám to sem už teď. Aspoň si to budete moci dobře rozmyslet, protože 25. května se odehrávají hned dvě velice důležité události...


Towel day (ručníkový den)
Pocta zesnulému Douglasi Adamsovi a jeho úžasnému Stopařově průvodci po galaxii. Poprvé se uskutečnil v roce 2001 dva týdny po Adamsově smrti. Jak se zúčastnit? Zcela jednoduše! Noste celý den u sebe viditelně ručník (případně, pokud jste Arthur nebo někdo takový, si vezměte župan)! Ať už chodíte do školy nebo do práce, vezměte ho sebou, protože to je nejdůležitější část vybavení hvězdného stopaře, bez kterého se nemůžete ve vesmíru obejít! Přidejte se k nám a ukažte všem, že jste stopaři!

"Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Karkrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale zato značně žravá) . Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou"ztratil". Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou Galaxií, žít v drsných podmínkách a za pár šupů, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat.
Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slangu. Lze například říct:"Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník." (sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer; frúd = opravdu děsně správný frajer. )" Douglas Adams - Stopařův průvodce po galaxii


Mimochodem, slyšela jsem něco o tom, že v Praze a v Brně má být nějaký sraz, ale nic o tom nevím, pokud chcete, pátrejte sami. Jinak si můžete udělat nějakou oslavu sami. Objevila jsem taky recept na Pangalaktický megacloumák (ale nic pro neplnoleté).(zdroj - Wikipedie)

Den ankh-morporské revoluce
Svátek fanoušků Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochy. Je podle knihy Noční hlídka. Já osobně tento díl nečetla, ale Zeměplochu mám moc ráda a už se na něj chystám ;-). Svátek spočívá v tom, že na sobě po celý den budete viditelně nosit šeřík, čímž vzdáte poctu všem, kdo v revoluci bojovali za svobodu i Terrymu Pratchettovi. Pokud nemáte šeřík, něco hezkého podobného si vyrobte ;-).

(Zdroj - google)

Tak co? Přidáte se? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zúčastníte se Ručníkového dne nebo Dne ankh-morporské revoluce?

Ano, zúčastním se obojího. 28.6% (2)
Ano, ale jen Ručníkového dne. 0% (0)
Ano, ale jen Dne ankh-morporské revoluce. 28.6% (2)
Ještě nevím. 42.9% (3)
Ne, nemám zájem. 0% (0)

Komentáře

1 Obyčejná holka Obyčejná holka | Web | 30. dubna 2016 v 17:53 | Reagovat

Určitě

2 Irith Irith | Web | 30. dubna 2016 v 19:12 | Reagovat

Hmm... jelikož na to určitě zapomenu... ale minimálně ten šeřík zkusím určitě.

3 Ilian Ilian | Web | 30. dubna 2016 v 22:49 | Reagovat

[1]: Super :-D

[2]: Zapiš si to někam velkým červeným písmem a hlavně nepropadej panice ;-)
A když už nepůjde ručník, tak tedy alespoň ten šeřík :-)

4 Tani Tani | Web | 3. května 2016 v 23:09 | Reagovat

Oboje dvoje zní zajímavě. Když si vzpomenu, moc ráda se zúčastním :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama