Poslední život: Plameny

1. října 2016 v 20:45 | Lithiel |  Povídky
Tak tady je s "menším" zpožděním další část povídky. Doufám, že už to bude trochu srozumitelnější (což ještě asi stejně nebude...) :)


kapitola 2. - Plameny
'Žil jednou jeden muž jménem George West. Bydlel v malém bytě zapadlém kdesi ve velkém New Yorku. Živil se jako počítačo... tzcgxevjibgf...'
To už jsme slyšeli...
'...tjvzxspfrawezvtsfhpmxf... Jednou v pátek pozdě večer se George vrátil z práce neskutečně unavený. Bydlel v šestém patře dvanáctipatrového domu. Výjimečně použil výtah, protože byl opravdu velmi utahaný. Nemohl ale tušit, co se stane. Kdyby nepoužil výtah možná by byl přežil.
V sedmém patře se konala dívčí párty. Šest holek, konfety, balónky, Coca Cola, dort a spooousta jídla. A taky prskavky. Večer zůstali holky sami skoro bez dozoru - hlídala je maminka malé oslavenkyně. Na chvíli se vzdálila aby si mohla zatelefonovat a malé nezbednice využily příležitosti. Chopily se té nejzábavnější hračky - prskavek. A naneštěstí byly sirky moc nízko na to, aby na ně dívky za pomoci dvou židlí nedosáhly.
Zanedlouho se požár rozšířil po celém sedmém patře. Lidé utíkali, pobíhali kolem, ti statečnější s hasicími přístroji v rukou. Když George dojel do šestého patra, plameny ještě nebyly rozšířené natolik, aby se výtah zastavil. Naneštěstí, protože kdyby výtah zastavil, možná by se nic nestalo.
George vyšel na chodbu a zamířil ke svému bytu, odemkl a vešel dovnitř. A pak... pak se to stalo.
George West bydlel, jak už víme, v New Yorku v malém bytě v šestém patře dvanáctipatrového baráku. Byl to hezký byt a zdálo se, že žádné zvláštní nevýhody nemá. Problém byl ten, že onen byt se nacházel přímo pod tím bytem, ve kterém se ten večer konala dívčí párty a ve kterém byla toho večera rozpoutána celá ta tragédie. V tom bytě už sice nikdo nebyl, protože se všem podařilo utéci, ale podlaha toho bytu a také zároveň strop bytu George Westa byl dosti poškozený a tak, když si rozzuřená manželka v osmém patře dupla, což bylo přesně ve chvíli, kdy George vstoupil do svého bytu, lustr v onom bytě v sedmém patře spadl na podlahu, která se při nárazu propadla a Georgi Westovi spadl strop na hlavu. Tidididingdingdadam tidingtudin...
PÍP'
Wow, tak to jsem nečekala. Tak mi tak dochází že tady asi sedim s vykulenýma očima jako ustrašená veverka. Ale jak tak na to koukám, Jake na tom neni o moc líp. Nevěděla jsem, že chlap jako Jake umí být taky v šoku. Jejda!
"Jaku, pozor! Něco ti tam praská!!!" Sakra!
"Sakra!" Cože? Sice ho z telepatie podezřívám už dlouho ale nikdy jsem netušila, že...
BOOOOOM!!!!!
"SAKRA!" Platíš mi malinovku, chlapče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama