Poslední život: Trojšance

30. října 2016 v 19:51 | Lithiel |  Povídky
'V nebi je obecně zastávána myšlenka, že každý si zaslouží druhou šanci. Někteří už ji v životě dostali, někteří na to neměli čas, například ti, kteří se staly oběťmi zločinů nebo vážných nehod. Takoví lidé mají v nebi právo na takzvanou Trojšanci. Když BO žádost o Trojšanci potvrdí, daná osoba dostane možnost vrátit se třikrát na svět - pokaždé v jiné podobě, nikdy však v podobě člověka. Bude mít tři životy - tři pokusy o osvobození. Aby se daná osoba osvobodila, musí nebeským mocnostem ukázat, že si zaslouží vrátit se zpátky na zem - musí najít smysl života.

Pokud ale osoba svůj úkol nesplní, zůstane jí podoba z posledního života Trojšance, vrátí se zpátky a bude znovu souzena, přičemž se do jejího profilu přičtou i životy z Trojšance.'

Jake dočetl stránku a obrátil další list. Byly tam různé formuláře, potvrzení, papíry, fotografie, doklady a popisy z různých případů Trojšancí. Některé pokusy byly vdařené, jiné ne. Jake se v tom chvilku prohraboval, aby se dostal alespoň trochu do obrazu, protože o Trojšanci opravdu jaktěživ neslyšel. Stejně to nikdy nepotřeboval.
"Myslíš, že bychom měli zkusit zažádat o Trojšanci," zeptal se trochu nedůvěřivě Jake.
"Ne," odpověděla lhostejně Sally a pak příkře dodala: "Ale ty bys měl!"
Chvíli se na sebe koukali. Jake věděl, že by to měl zkusit, kvůli Georgovi - byl tak plný života a byl to tak milý člověk. Sice ještě neměl tolik příležitostí ho poznat a navíc v nebi George dosud nedělal v podstatě nic jiného než zmateně civěl na vše kolem, ale to bylo vlastně docela normální. Jake to dokonce možná i chtěl zkusit, ale bál se. Sally byla zmatená, často mluvila z cesty a většinou vůbec nevěděla co říká. Ale v pravidlech nebeského řádu se vyznala. Byla to přeci jen patronka telepatů.
"Neboj Jaku, v tomhle mi můžeš věřit. A podle mě ani nemáš jinou možnost, pokud nechceš nechat toho sympaťáka v kaši. Je to super chlap - i teď se snaží být optimista, hele směje se! Musí to pro něj být hrozně těžké..."
"Mluvíš jako moje svědomí."
"Tvoje svědomí víc nadává. No tak! Stačí jen vzít ty papíry a George a dojít za Fredem!"
"Ty se s ním znáš osobně?" zeptal se překvapeně Jake. Nikdy neslyšel, že by nějaký patron pod patrem 2 000 000 říkal bohu osudu křestním jménem.
"To je na dlouhé povídání." Salliin hlas trochu škobrtal, což se jí moc často nestávalo. V duchu byla vděčná, že telepat je tady ona. Kdyby se někdo dověděl o ní a o BO asi by to neměli lehké ani jeden. A Sally si byla jistá, že od Jaka by se to dostalo k Meryl a ta by to roznesla po celém nebi. Zdála se jí sice milá, ale to nic neměnilo na tom, že je to rozená drbna. Normální slepice, popravdě netušila, jak na ní může Jake něco vidět, ale stejně tak netušila, jak Fred může vidět něco na ní.
"Ale o to teď nejde. Jaku, no tak! Vem ty papíry a zkus to! Klidně řekni, že to byl můj nápad! George si tu šanci zaslouží -tak mu jí dej!"
Jake se Sally celou dobu díval přímo do očí. Nastala chvíle ticha, kdy si Jake v hlavě potichu plánoval co udělá a snažil se co nejvíc, aby se mu Sally na tu chvilku nedostala do hlavy a on mohl alespoň pár minut v klidu přemýšlet. Sally to pochopila a nesnažila se mu vstupovat do mysli. Jake jí za to bl vděčný. Ještě chvíli dumal nad obsahem složky, která ležela před ním na stole. Pak vstal, vzal složku, kývl hlavou a řekl: "Díky, Sally."
Patronka se usmála, vzala svůj hrnek kafe a pořádně se napila. Přemýšlela, kam jen mohla naposledy dát ty čokoládové sušenky.
Jake zamířil ke dveřím, ale Sally ho ještě zadržela: "Jaku?"
"Ano?"
"Měl bys Meryl už konečně pozvat na večeři, čeká na to už přibližně sto padesát let," usmála se.
Jake se zarazil. Chvilku na ní zíral a nevěděl co říct. Doufal, že to nikdo jiný neví.
"Jo... eh... díky," vykoktal ze sebe a zavřel za sebou dveře. Na chodbě si pak zhluboka oddechl. Zvedl ruku a zadíval se na složku, kterou dostal od Sally.
Za pokus to stojí, řekl si v duchu a vydal se směrem ke schodišti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama