Poslední život: V nebi

5. října 2016 v 11:14 | Lithiel |  Povídky
Včera jsem to nestihla tak přidávám teď :) další kapitolka:


kapitola - V nebi
"Soud rozhodl: budeš přijat do nebe a svěřen pod ochranu patrona počítačových expertů. Patrone Jaku, tento muž byl právě svěřen do tvé péče. Přísaháš, že..."

To křeslo není tak měkké jak na první pohled vypadalo. Už i dřevění zadek. Proč já tady vlastně musím být? To bych radši znova poslouchala tu nahrávku. Bóže, to je zase keců milion. Ale alespoň to nemusím říkat já - Mag je zpět. Díky bohu! Asi jí to už taky musí lézt krkem, každý den miliony soudů, nechápu jak to zvládá. Třeba pomáhá tvářit se jako kakabus... Užij si to Jaku!

"...a že mu vždy budeš oporou, jako správný patron?"

"Přísahám."

"Soud je tedy u konce. Můžete jít!" Ale klepat do stolu tou paličkou na maso by mě bavilo. Navíc to označuje konec a můžu se zvednout, to je taky pozitivní. Mobil! Hele, jedna nepřečtená zpráva. Fajn, v poho. Cože?!?!? Výbuch v kancelářích? Ne!!!! To bude minimálně tucet mrtvých sekretářek... Hele, to je Jake a míří ke mě. Ráda bych s ním ještě pokecala a poznala toho George, kterému jsem pomohla do nebe ale musím jít. To je škoda...

"Meryl? Víš, napadlo mě..."

"Promiň Jaku, musim letět, výbuch v kancelářích, je mi to líto. Pa! A pozdravuj toho Westa!" Achjo, tvářil se tak zvláštně, tak roztomile mile a tajemně, třeba mě chtěl konečně pozvat na večeři...George West byl ajťák. To znamená, že nepatřil mezi ty, co se dají jednoduše rozházet. Teď byl ale v šoku. Aby taky ne. Byl v nebi pod ochranou patrona všech ajťáků. Nemá ponětí co se stalo, vždyť vůbec ani neví, že zemřel.

"Co se to se mnou stalo?" zeptal se opatrně.

Jake se na něj podíval. Mladý vysoký plavovlasý patron vypadal trochu vyjeveně.

"Ty to nevíš?"

"Nemám páru, kde to jsem ani co tu dělám. Poslední, na co si vzpomínám je, že jsem rozsvítil světlo v předsíni."

"Áha... no, víš to je dlouhé vyprávění ale... ale asi bys to měl vědět. Tak já ti pustim tu nahrávku, nechce se mi ti to vysvětlovat. Pojď."

"Fajn," odpověděl George, který byl teď ještě zmatenější než předtím, ale poslušně patrona následoval.

Bylo to zvláštní. Takhle si George nebe vážně nepředstavoval, vlastně si ani nikdy nemyslel, že by se mohl dostat do nebe a vlastně ani na žádné nebe nevěřil. Sice už o nebi něco slyšel, jeho sestra Aira studovala v klášteře a často mu vyprávěla o bohu, o pekle, o nebi plném andělů s bílými křídly a světlými vlasy v bílých hávech, o všech těch mracích tam a o zlaté bráně, o klidu a míru posmrtného života. Ať už si George West představoval nebe jakkoliv, nikdy ho nenapadlo, že by mohlo vypadat jako nákupní středisko. Překvapivě přesně tak nebe vypadalo. Dlouhé oválné prostory, kolem dokola malé místnosti za posuvnými skleněnými dveřmi a v každé místnůstce spousta lidí. Uprostřed placu byla v podlaze díra olemovaná skleněným zábradlím a když se George podíval dolů, viděl patro pod nimi a dírou v patře pod nimi i další patro a spoustu a spoustu dalších pater. Když se podíval na horu viděl to samé. Měl pocit, že tahle "budova" je nekonečně vysoká.

Přes onu propast vedly sem tam takové mostíky, také zajištěné zábradlím, vybavené měkkými moderními křesly a pohovkami a sem tam stála také nějaká zelená rostlina v květináči, která jasně podtrhávala moderní styl interiéru.

Vážně to tu vypadalo jako v obchodním domě. Copak tohle je nebe? George se při nakupování nikdy necítil dobře a obchodní centrum bylo to poslední místo, které hodlal nazývat domovem či snad dokonce nebem.

Jake došel až na konec oválného placu a otočil se.

"Tak pojď, honem!" zavolal na George, který se šoural vzadu naprosto duchem nepřítomný. Jakův hlas ho vytrhl ze zamyšlení, George se vzpamatoval a rychle popoběhl k Jakovi. Vzápětí spatřil něco naprosto neuvěřitelného, něco co by v nebi vážně nikdy nečekal. Brada mu klesla až na zem. Zůstal stát s otevřenou pusou a vyvalenýma očima. Měl pocit, že se nemůže pohnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama