Poslední život: Já chci žít!

3. listopadu 2016 v 20:41 | Lithiel |  Povídky
Jake zaťukal na dveře od své pracovny. Zevnitř se ozvalo poněkud nejisté: "Dále!" a Jake vešel dovnitř. George ležel na zemi mezi dráty na zádech, s rukama za hlavou a jednou nohou pokrčenou. Když Jake vešel rychle se zvedl do sedu a otočil se směrem ke dveřím.
"Ahoj," pozdravil Jake.
"Nazdar," mávl zvesela George. "Tak co?"
"Fajn."
"Takže telepati vážně existují?" vyptával se zvědavě George.
"Cože?" nechápal Jake, kterého George vytrhl z hlubokého zamyšlení.
"Říkal jsi, žes mluvil s patronkou telepatů, tudíž mě zajímá, jestli nějací telepati po světě vážně chodí, nebo jestli..."
"Ano, telepati samozřejmě na světě žijí," odvětil Jake lhostejně.
"Takže... mi jako někteří lidé, které jsem potkal, mohli číst vážně myšlenky? Četli si ve mě, co si myslím?"
"Jasně, to je nedílná součást telepatie - lézt lidem do hlavy," usmál se Jake.

"Aha... OK."
Chvíli mlčeli. Jake pořád dumal nad tím, co mu řekla Sally. George už se stačil probrat z šoku z toho, že zemřel a snažil se být optimistický.
"Tak? Co teď?" zeptal se s širokým úsměvem na tváři a rukama spjatýma v klíně.
"Teď? Hmm... teď se tě potřebuji na něco zeptat."
"Směle do toho," pobídl ho George vesele."
"Víš, je tady možnost dostat tě zpátky na Zemi, takže... prvně jde o to, jestli zpátky vůbec chceš," vyptával se zdráhavě Jake.
"Samozřejmě že chci!" George vyskočil na nohy jako kašpárek z krabičky.
"Dobrá, to se dalo čekat," povzdechl si Jake. "Jako oběť požáru a vcelku slušný člověk máš právo na druhou šanci. Bude to sice spousta žádostí, smlouv, potvrzení, rozbitých kopírek, vypitých panáků a ohraných cédéček ale půjde to."
George měl pootevřenou pusu, oči rozšířené úžasem a sálalo z něj čiré štěstí.
"Ale nebude to jen tak," otočil kartu Jake.
George zavřel pusu a pohotově nasadil výraz jasně vyjadřující větu: 'To se dalo čekat...'
"Tuším, že jsi nikdy neslyšel nic o Trojšanci?"
George nechápavě povytáhl obočí. "Co to je?"
Jake vzdychl. "To jsem si mohl myslet. Konec konců i já jsem se o tom dozvěděl teprve před chvíli a to už jsem v nebi nějakou dobu. No prostě můžeš dostat tři životy na zemi, pokaždé v jiné podobě ale nikdy ne v lidské. Když za ty tři životy najdeš smysl bytí, dostaneš nový plnohodnotný život v lidské podobě."
"A když ne?"
"Když ne tak... tak budeš znovu souzen a zůstaneš ve své poslední podobě," zakončil Jake ztrápeně svůj proslov a podal Georgovi složku. Byl mrzutý, chtěl Georgovi pomoc ale měl pocit, že by se s Trojšancí všechno jen zhoršilo - co kdyby George úkol nezvládl? Mohl by už navždy zůstat v podobě vosy nebo chrousta, nebo něčeho ještě horšího a ani by se už nemusel dostat do nebe."
Chvilku se koukal na George - prohlížel si složku, zkoumal obrázky a četl si články a výstřižky z nebeských novin týkající se Trojšance.
"Zůstaň tady," řekl prosebně a velice tiše Jake po dlouhé tíživé chvíli ticha.
"Cože?" vytrhl se George od čtení.
"Nemusíš se do toho pouštět, ještě se rozmysli," naléhal Jake.
"Ale já... potřebuju zpátky na zem! Už jsem se rozhodl "
"Zvážil jsi všechna rizika? Může to skončit i tak, že půjdeš do pekla třeba v podobě lýkožrouta. Stojí ti to za to?"
"Stojí. Pokud peklo nevypadá jako kadeřnický salón nebo zubní ordinace tak to zkusit chci, protože nákupní středisko to je moje třetí nejneoblíbenější místo na světě a vaše nebe je ten největší nákupák v jakým jsem kdy byl. Ne že by nebylo hezké ale já... já nemám rád nákupáky a nakupování. Ale miluju svět! Miluju život a chtěl jsem si ho užít - chtěl jsem ho žít! A stále chci. Já chci žít."
Jake se na George nešťastně podíval. Úplně ho chápal, sám se tu necítil nejlépe, když sem poprvé přišel. Normálního svěřence by pustil beze všeho, vůbec by se o něj nezajímal. Ale George to byl úplně jiný případ - někde uvnitř cítil neskutečnou lítost a snad i pochopení a potřebu mu pomoc. Měl George rád, za tu chvíli co ho znal už ho přijal skoro jako bratra. Ale proč George? Kvůli tomu požáru? Možná. Možná taky ne. George byl prima chlapík - každý kdo ho znal ho měl rád. Ten muž měl obrovské osobní kouzlo a jak se zdá, působilo ono kouzlo i na bohy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama