CWC Day 2 - fanfiction

8. března 2017 v 21:40 | Ilian |  Povídky
Hurá, sláva! Konečně jsem se dokopala k dopsání druhé části psací výzvy a dokonce Tolkienovské fanfiction! A o čem je? Pipin se Smíškem se rozhodnou postavit sněhuláka, ale moc jim to nejde. Když se do toho pak připletou Estella s Diamantou a jejich nemístné poznámky, hobiti se rozhodnou pomstít. Nedopadne to ale moc podle jejich představ. Nebo snad ano?


Smíšek klidně spal ve své měkké a teplé posteli, když ho probudil nějaký hluk. Otočil se na druhý bok a chtěl si přikrýt hlavu polštářem, ale v tom do jeho postele skočil rozesmátý Pip v kulichu a rukavicích.

"Smíšku! Napadl sníh!" a na důkaz svého tvrzení roztáhl závěsy na okně, za kterým se rozkládala zasněžená kopečkovitá krajina.

"To je skvělé, Pipine," zamumlal Smíšek a chtěl se přikrýt peřinou, jenže Pip mu jí stáhl.
"Můžeme se koulovat!" vykřikl nadšeně.

"Teď ne Pipine! Chci spát!" zavrčel Smíšek a pokusil se mu peřinu sebrat.

Malý hobit se však jen tak vzdát nechtěl: "Prosím, Smíšku!" zakňučel a udělal psí oči.

Smíšek si povzdechl: "No tak dobře," zabručel, slezl z postele a začal se oblékat.

Pip zavýskl a vyběhl ven, kam ho Smíšek za chvíli následoval.

"Postavíme sněhuláka!" vykřikl nadšeně Pipin a začal válet sněhovou kouli.

Smíšek mu šel po chvilce nesouhlasného zírání pomoct a zanedlouho už byla tak veliká, že ji museli nechat na místě, protože už s ní nemohli pohnout. Potom se pustili do druhé. Když měli i tu hotovou, začali ji společnými silami zvedat nahoru. Bohužel i tahle byla moc těžká, svalila se a pak pokračovala dolů z kopce.

Smíšek, celý od sněhu, chtěl Pipinovi něco zlostného říct, když uslyšel smích. Nedaleko od nich stály dvě hobitky, Estella s Diamantou, a smály se, až se za břicho popadaly.

"Stavíte sněhuláka nebo zbraň hromadného ničení?" Smích ale Estelle dlouho nevydržel. Na obličeji se jí rozprskla sněhová koule od Smíška a v tom samém okamžiku se to zopakovalo s Diamantou akorát s koulí od Pipa. Hobitky chvilku ustupovaly, zaskočeny tou nenadálou palbou, ale pak daly za pravdu pravidlu "nejlepší obrana je útok" a začaly bojovat samy. Teď se zase dali na ústup Smíšek s Pipinem. Holky je zahnaly až za jejich "sněhuláka" a potom se se smíchem rozprchly.

"Tak co teď?" zeptal se Pipin, když byly konečně pryč a vystrčil hlavu zpoza té veliké koule.

Smíšek se nejdříve zamračil, ale pak se mu na tváři usadil spokojený úšklebek: "Pomstíme se! Pojď, už mám plán!"

Onen slavný plán zněl takto: Kouli, která byla původně vytvořena pro postavení sněhuláka, Smíšek s Pipinem zmenšili tak, aby ji zvládli sami utlačit. Potom ji chtěli vyvléct na kopec, pod kterým si hrály Diamanta s Estellou a pustit ji na nebohé hobitky dolů.

Plán se sice zdál dokonalý, ovšem málem selhal a zavinil tak ztrátu dvou hobitích životů, když Pipinovi ujela noha. Ale světe div se, nakonec se na ten kopec i se sněhovou koulí vyšplhali. Pak zbývalo jen strčit ji dolů. Tam však nastal ten osudný problém. Když se Smíšek chystal kouli skutálet z kopce, uklouzl a jak se jí pokoušel zachytit a vydrápat se nahoru, omylem ji poslal úplně na druhou stranu, než chtěl. No, obě hobitky se moc dobře bavily. Brzy však litovaly toho, že nedávaly větší pozor. Když se totiž Pipin pokoušel Smíška zvednout ze země, uklouzl také a strhl je oba dolů z kopce. Cestou na sebe nabalili tolik sněhu, že byli skoro větší než ta koule, co ji s sebou na kopec tak pracně tahali. Estella s Diamantou si jich naneštěstí všimly až moc pozdě a tak byly nedobrovolně strženy do víru nohou, rukou a sněhu. Takhle se kutáleli ještě hodnou chvíli, než konečně narazili do jednoho stromu, kde se jejich sněhové vězení rozpadlo.


Když se pak vyčerpaně postavili na nohy, Pipin prohodil se šibalským úsměvem ke Smíškovi: "Tak si myslím, že se nám to povedlo!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 12. března 2017 v 18:32 | Reagovat

Je to docela vtipné :-)
A jsem ráda, že pokračuješ ve výzvě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama