Zamávejte kachnám!

2. dubna 2017 v 22:21 | Ilian |  Povídky

Duben je očividně měsíc challengí. Letos jsem se poprvé rozhodla přihlásit do skvělé akce Duben měsíc drabble. Spočívá to v tom, že na každý den je vyhlášeno jedno téma a na to můžete (ale samozřejmě nemusíte) napsat drabble. Může to být buď fanfikce nebo originální. Přihlásit se pořád můžete, akce běží celý duben. Kdyžtak se podívejte sem.
No, a dnes tu vydávám drabble na zkušební téma:

Název: Zamávejte kachnám!
Fandom: Originální
Téma č.00 pro březen 2017


Kdysi, když ještě kachny mohly žít idylicky a starat se sami o sebe, žil v jednom hejnu starý Káč. Vedl všechny kachny k pravé víře: správným trojúhelníkovým formacím ve vzduchu. Za nějakou dobu však v hejnu vznikl rozkol. Kačer, velký Kvák, začal pomalu kachny obracet na čtvercovou cestu. A tak se hejno rozdělilo na zastánce formace trojúhelníkové a čtvercové a začaly tvrdé boje. Mnoho kachen při nich zemřelo nebo skončilo s nenapravitelně vyškubaným peřím. Až nastala poslední velká bitva. Trojúhelníkové formace nalétávaly na čtvercové a mraky peří se snášely k zemi. V tom se však okolím rozlehly rány a dvě kachny spadly k zemi. Byly to Káč a Kvák. Ostatní se slétly k zemi a dlouho, předlouho plakaly, než se davem protlačila stará moudrá husa.
"Och, vy naivní! Příliš jste se soustředili na svůj spor a přitom jste zapomněli na našeho společného nepřítele! Zamávejte těmto dvěma kachnám a spojte se proti člověku!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama