CWC Day 6 - Začni příběh slovy: "Nedočkavě pohlédl na své hodinky...."

19. září 2017 v 20:47 | Ilian |  Povídky
Tak konečně další část psací výzvy! Upřímně, tuhle povídku jsem začala psát už dřív, ale netušila jsem, jak ji zakončit. Nakonec jsem vymyslela tohle a... no, posuďte sami :-)


Nedočkavě pohlédl na své hodinky a usmál se tím šíleným úsměvem maniaka, který se chystá zničit celý čas, realitu i sebe sama. Protože přesně tak tomu bylo.

Profesor Savoier byl šílenec. Byla to jedna z jeho charakteristických vlastností, taková, která vás napadne hned při zběžném pohledu. Naneštěstí pro celou existenci to byl však i génius žijící v roce 3033, kde se výroba atomové bomby učí ve škole při chemii a cestování vesmírem je běžná věc, pokud jste alespoň trochu majetní. To byla v kombinaci s předchozí informací přímo explodující směsice. Doslova. Profesor Savoier se totiž právě chystal nechat vybuchnout svět.

Znovu přetočil svůj pohled na hodinky. Už jen dvě minuty. Byl natěšený jako malé dítě na novoroční ohňostroje. Pořádně to bouchne! Jeho projekt byl nejslibnější od Velké sekačky, která měla zničit všechnu zeleň planety. Ačkoliv jí už moc nezbývalo, stejně to byl obdivuhodný kousek.

Když už lidi přestalo nakonec bavit starat se o jejich planetu, většina se začala zajímat o to jak ji zničit. Většina také selhala. Chyby byly všemožné. Od ukradených zdrojů energie (jimiž byly u některých i celé hvězdy) až po pozdě objevené varovné nápisy "Made in China".

On ale nezklame. Všechno náležitě propočítal a zbývalo už jen…kolik že? - Profesor se znovu dychtivě zadíval na hodinky. - 10 sekund.

5… Je největší zločinec v historii…
4… budou o něm psát v učebnicích dějepisu…
3… kdyby nějaké zůstaly…
2… pomyslel si trochu lítostivě.
1… Teď to přijde!

Profesor Savoier zavřel oči. Realita se hroutila. Cítil to, cítil, jak se propadává do tmy a z reality nezůstává zhola, zhola nic…

Otevřel oči. Všechno bylo na svém místě, přesně jak být nemělo. Žádné výbuchy a známky hroutícího se časového víru. Všechno bylo až protivně normální. Takže, kde byla chyba?
Profesor Savoier nebyl jeden z těch, co by se obtěžovali napsat lístek, co důležitého udělat a vyvěsili ho na ledničku. Možná to bylo tím, že profesor neměl po ruce ledničku, ale pravdou zůstává, že kdyby jí měl a seznam si napsal, tak by na něm stálo toto:
vyhodit staré ponožky
uklidit laboratoř
zničit svět

Bez lístku si ale vzpomenul jenom na položku "zničit svět", takže se velmi nešťastnou a hloupou náhodou stalo toto: Ubohé opuštěné a plesnivé ponožky ležely přímo vedle hlavního generátoru onoho světaničícího přístroje. V důsledku série náhod, ve které figurovala pastička na myši a slupka od banánu, se převrhla baňka s rychlorostoucím roztokem, který se vylil přímo na dosud nevinné ponožky. V těch se okamžitě rozběhl život a, abychom to zkrátili, plíseň se dostala všude a naprosto přístroj zlikvidovala.

Jelikož svět nebyl zničen, nikdo už si na profesora Savoiera nepamatuje. Ale díky jeho dalšímu vynálezu, stroji pro cestování časem, se čistící prostředek proti plísním Savo používá dávno před ním i dávno po něm.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama